Aktualności

12 03 15

Polska Grupa Zbrojeniowa w Radom Office Park!

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. wynajęła blisko 2000 mkw. w Radom Office Park. W nowej siedzibie znajdą się skonsolidowane zespoły zarządzania całą Grupą. PGZ do biurowca wprowadzi się już na wiosnę br.

Do Radom Office Park przy ul. Malczewskiego 24 przeniesione zostanie dotychczasowe biuro spółki mieszczące się w Fabryce Broni „Łucznik”. Ponadto, w nowoczesnym biurowcu klasy A utworzone zostaną skonsolidowane działy księgowości, administracji i IT, a także stanowiska pracy związane z zarządzaniem produkcją, obszarem badań i rozwoju oraz marketingiem W nowej lokalizacji znajdą się także biura Zarządu i Rady Nadzorczej spółki. Działalność informatyczną całej Grupy zapewni nowoczesna serwerownia. Wszystko na powierzchni blisko 2000 mkw.

- Otwarcie nowego biura w Radomiu związane jest z naturalnym rozwojem naszej spółki. W 2015 roku PGZ planuje głęboką integrację biznesową skonsolidowanych spółek zbrojeniowych. Do tego potrzebne jest centrum dowodzenia właśnie w Radomiu. Na początek planujemy, że w nowej siedzibie spółki znajdzie pracę około 100 osób – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGZ S.A.

W 2015 r. PGZ planuje m.in. przeprowadzenie bilansu posiadanych zdolności i mocy produkcyjnych, stworzenie wspólnej polityki finansowej i marketingowej, a także uporządkowanie sposobu wydawania pieniędzy na badania i rozwój. Spółka chce wziąć szeroki udział w programach modernizacyjnych polskiej armii, przede wszystkim w zakresie systemów rakietowych, pancernych, morskich i bezzałogowych.

Rozwój naszej siedziby w Radomiu nie byłby możliwy bez wsparcia władz miasta. Liczymy na dalszą, owocną współpracę z prezydentem Radosławem Witkowskim dla dobra polskiego przemysłu zbrojeniowego i regionu radomskiego - dodał prezes Dąbrowski.
Cieszę się, że Polska Grupa Zbrojeniowa na swoje centrum dowodzenia wybrała Radom, bo to miasto ma bogatą i ugruntowaną tradycję związaną z produkcją broni. Jednak najważniejsze dla mnie jest to, że w Radomiu powstaną nowe miejsca pracy - powiedział prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Podejmując decyzję o wybudowaniu pierwszych budynków biurowych klasy A w Radomiu braliśmy pod uwagę nie tylko doskonałą śródmiejską lokalizację, ale także cały potencjał miasta – wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, niskie koszty prowadzenia działalności oraz bardzo dobre połączenie komunikacyjne z Warszawą. Wierzymy, że Polska Grupa Zbrojeniowa będzie zadowolona z wysokich standardów technicznych Radom Office Park oraz wykorzysta wszystkie możliwości, które oferuje Radom – dodał Mirosław Szydelski, Partner Zarządzający w AIG/Lincoln Polska.

W 2014 r. budżet Radomia został powiększony o 6 mln zł z podatku od czynności cywilno – prawnych płaconego przez PGZ.