Aktualności

28 02 13

Rusza nowy kierunek studiów podyplomowych - „Nowoczesne usługi biznesowe”

Sektor nowoczesnych usług biznesowych jest jedną z najszybciej rozwijających się branż w naszym kraju. Z badania przygotowanego w 2012 roku przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce wynika, że działa tu 375 centrów usługowych z udziałem kapitału zagranicznego. Łącznie znalazło w nich zatrudnienie ponad 100 tys. osób, a sama branża rozrasta się o 25% w skali roku.

Dostrzegając potencjał tego sektora, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny we współpracy z Urzędem Miasta Radom oraz wiodącymi spółkami miejskimi – Radomskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej, Wodociągami Miejskimi, Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Handlowo-Usługowym „RADKOM”, RTBS „Administrator” i firmą AIG/Lincoln Polska – uruchamia program studiów podyplomowych „Nowoczesne Usługi Biznesowe”.

Roczne studium podyplomowe ma na celu przygotowanie absolwentów do podjęcia pracy w sektorze nowoczesnych usług biznesowych. Będzie to kompendium praktycznej i rzetelnej wiedzy obejmującej m.in. Rachunkowość i Finanse, Business English, Analizę Danych i Podejmowanie Decyzji, Negocjacje, Planowanie i Wyznaczanie Celów, Efektywną Pracę w Zespole oraz tzw. umiejętności miękkie (z ang. soft skills).

Program studiów zapewni wysoki poziom prowadzonych zajęć. Wśród wykładowców znajdzie się kadra dydaktyczna Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego, przedstawiciele PwC – jednej z najbardziej prestiżowych firm konsultingowych – oraz stowarzyszenia ASPIRE, które zrzesza największe światowe firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych działające na terenie Polski.

Studia podyplomowe „Nowoczesne usługi biznesowe” są skierowane do osób poniżej 30. roku życia, które ukończyły przynajmniej studia I stopnia. Będą odbywały się w trybie weekendowym (sobota–niedziela), przez dwa semestry. Zajęcia zaczną się już w kwietniu br. Koszt studiów wyniesie jedynie 500 zł za semestr.